Skip to content Skip to footer

Kraniosakrální biomechanika (dále jen CSB) představuje jemnou a neinvazivní celostní techniku (nejedná se o masáž), která pomáhá tělu, mysli a duchu navrátit se do rovnováhy. Při CSB dochází k uvolnění napětí, odstranění blokád ve tkáních a odbourání stresu. CSB funguje taktéž při eliminaci různých psychosomatických potíží. Má blahodárný vliv na psychiku. V rámci prevence CSB upevní zdraví a odolnost organismu vůči nemocem.

Cranium je latinsky lebka, os sacrum kost křížová. Významný osteopat Dr. William Garner Sutherland, který vycházel z poznatků svého učitele a zakladatele osteopatie Dr. Andrewa Taylora Stilla, popsal „primární dýchací mechanismus“ jako další fyziologický pohyb a nazval jej „dechem života“. Primární dýchací mechanismus se týká pohybu a pulzace mozkomíšního moku a cílem CSB je tento primární dýchací mechanismus harmonizovat a tím podpořit celkové zdraví, vitalitu a pohodu klienta. CSB dále rozvinul a popularizoval osteopat Dr. John Upledger.

Při CSB postupuji dle desetibodového protokolu Dr. Johna Upledgera a působím velmi jemným dotekem o síle cca 5 g. (Odborná literatura uvádí tlak o síle 5 g. Z vlastní zkušenosti vím, že někdy jsou 2 g postačující, jindy je nutné působit tlakem o síle 10 g.) Klient leží v pohodlném oblečení na lehátku na zádech, nesmí křížit nohy. Na kraniosakrálním rytmu hodnotíme rychlost (6 – 12 cyklů za minutu), amplitudu (čím větší rozsah pohybu, tím lépe), symetrii resp. blokády porovnáním párových struktur (např. ramena, dolní končetiny apod.) a kvalitu kraniosakrálního pohybu (tzn. zda je pohyb plynulý či schodovitý apod.).

Technika reorganizuje a reintegruje tělo, mysl a duši. Navozuje regenerační procesy v těle, uvolnění a vnitřní harmonii, zvyšuje imunitu organismu. Účinek CSB je individuální. Reorganizací dochází ke změnám v organismu. To může mít někdy za následek přechodné zhoršení potíží známé z jiných konceptů celostních terapií, např. homeopatie, které může trvat několik hodin či dnů. Doporučuji sérii návštěv vždy za dva až tři týdny do odeznění potíží.

Věnujte prosím pozornost kontraindikacím, které jsou uvedené v sekci Dokumenty.

CSB není náhradou za odborné zdravotní ošetření, ale může být jeho vhodným podpůrným alternativním doplňkem. CSB představuje komplementární techniku a nesmí být považována za náhradu konvenční lékařské péče. Negarantuji očekávaný efekt CSB.

V současné době jsem frekventantkou tříletého výcviku kraniosakrální biodynamiky v německých Brémách (viz Certifikáty.)

Jaký je rozdíl mezi kraniosakrální biomechanikou a kraniosakrální biodynamikou? Kraniosakrální biomechanika je aktivní technika, která funguje zvenku dovnitř. Naproti tomu kraniosakrální biodynamika funguje zevnitř navenek a nabízí vnitřním silám možnost zapojit se do regeneračních procesů v těle.

Kraniosakrální biomechaniku s prvky biodynamiky provozuji v rámci poradny. V současné době nenabízím pouze čistě biodynamické kraniosakrální postupy. Můj přístup k CSB je spíše pragmatický. Nejedná se o ezoteriku.

Délka procedury 60 min./ 1.000 Kč
Délka procedury 90 min./ 1.200 Kč

AKČNÍ NABÍDKA platná od 1. 1. 2024 do odvolání
První procedura CSB za cenu 800 Kč.

AKČNÍ NABÍDKA platná od 1. 6. 2023 do odvolání
Zvýhodněný balíček tří návštěv (3 x 60 min.) za cenu 2.700 Kč.
Zvýhodněný balíček pěti návštěv (5 x 60 min.) za cenu 4.000 Kč.

Masáže Velvet
CO JE DOBRÉ VĚDĚT, NEŽ NÁS NAVŠTÍVÍTE
Certifikáty a osvědčení
Stále na sobě pracuji a vzdělávám se
MASÁŽNÍ STUDIO VELVET

Mgr. Jana Hofmannová, Ph.D.
Masérské, rekondiční a regenerační služby

KONTAKTY

Email: info@masazevelvet.cz
Tel.: +420 608 806 800

PROVOZOVNA

Žižkova 309/12, 370 01 České Budějovice,
1. patro, číslo dveří 137